Wiosenny krajobraz

Wiosna na dobre rozgościła się wokoło. Z tej okazji u mnie dziś w menu bardzo wiosenny krajobraz.

Do wykonania potrzebne będą następujące produkty: chleb tostowy, ser kozi do smarowania, marchewka, awokado, świeży ogórek, jajko gotowane.

1. Smarujemy kromkę tostowego chleba serkiem kozim- to będzie fasada naszego domku. Z marchewki wycinamy kształt drzwi i  okien, a potem dodajemy do nich nieregularne ozdobne framugi i futrynę, również wyciętą z marchewki.

2. Z gotowanego jajka wycinamy nieregularne kawałki, z których układamy dachówkę – zaczynamy od góry, a potem zbliżamy się w kierunku fasady domu. Kawałki jajka kładziemy na siebie na zasadzie wachlarza. Do okien dodajemy okiennice ze świeżego ogórka, oraz klamkę do drzwi. Po czym  przystępujemy do wykonania roślinności dookoła. Zaczynamy od drzew – pień z marchewki i korona z awokado.

3. Im więcej roślinności, tym lepiej. Dodajemy marchewkowo- awokadowe drzewa, polanę przed domem z kawałków awokado, oraz kwiatki – łodyżki i liście wycinamy ze świeżego ogórka, a główki tulipanów z marchewki.

4. Na koniec wykonujemy chmurki ze świeżego ogórka, słoneczko z połowy ugotowanego żółtka, oraz kilka kształtów odlatujących ptaków wyciętych z marchewki. Najważniejsza jest Wasza pomysłowość. Możecie stworzyć bardzo różne kwiaty z różnych warzyw, gotowane jajko możecie zastąpić na przykład serem i zrobić żółtą dachówkę, podobne z drzwiami, czy oknami, tu materiał który wykorzystacie też może być inny, najistotniejsze żebyście dobrze się bawili tworząc Wasze własne wiosenne krajobrazy.

Opracowanie i zdjęcia: Andżelika Piechowiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *